#2016-01-11 20:46:31 

Soldier

Użytkownik

Posty: 105

Skąd: Dąbrówno

Wiek: 34

Witajcie! Otóż chciałbym, abyście podzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniami, jeśli chodzi o bezsenność, gdyż poniekąd mnie ten problem dotyczy. Dlatego, jeśli ktoś jest gotów co nieco na ten temat powiedzieć, to chętnie podyskutuję. :)
#2016-01-11 22:09:04 

Kwiczoł

Użytkownik

Posty: 103

Skąd:

Wiek: 21

No cze. Sluchaj, z bezsennoscia bywa roznie. Moze wystepowac niezaleznie od wieku i w ogole. Moze byc przyczyna albo zaburzonego rytmu zycia, albo zmianami hormonalnymi (wiec i z powodu chorob).
#2016-01-12 00:19:29 

pozytywniepozytywna

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Iłża

Wiek: 25

Tak jak kolega pisze. Bezsenność może mieć rużne źródła. Najgorzej jest, jak występuje bezsenność u dzieci, bo może zakłucić różne ich procesy rozwojowe (jak np. wzrost). Przyczyny zaś (jak dowiedziałam się od lekarki przy swoim dzieciaku) mogą być różne, mogą wynikać z kolki (u młodszych), jeśli dzieciak się czymś stresuje (nawet głupie kłutnie na podwórku między kolegami mogą mieć wpływ) i inne.
#2016-01-12 02:40:07 

Kasia00Kasia

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Gdynia

Wiek: 50

Nie zapominajmy o nadmiarze cukru w diecie dziecka. :)
#2016-01-12 05:02:02 

mistrzowska

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Kielce

Wiek: 36

Witaj. Ciekawy temat. Jestem ciekawa, czy to ze względu, że sam nie możesz, czy ktoś z bliskich. :) To oprócz tych wymienionych przez przedmówców, to jecze sama mogę dorzucić do tej puli zaburzenia gospodarki hormonalnej (niezależnie, czy w wyniku naturalnych sił, choroby, czy czegokolwiek). Ja miałam ogromne problemy ze snem w ciąży, co lekaż tłumaczył albo stresem przed porodem, albo generalnie burzą hormonalną. W każdym razie i na to znalazła się rada (terapia potrafi czynić cuda!).
#2016-01-12 05:57:46 

Gołębiarka

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Ełk

Wiek: 35

O to prawda, ja też będąc w ciąży nie mogłam się w ogóle wyspać… Tj. zasnąć i się wyspać :P
#2016-01-12 06:05:48 

Soldier

Użytkownik

Posty: 105

Skąd: Dąbrówno

Wiek: 34

Przyznam szczerze, że problem dotyczy trochę mnie, ale sam jeszcze nie wiem, jak go ugryźć. Nawet nie wiem, czy to bezsenność, czy raczej po prostu niechęć do snu przed północą. :)
#2016-01-12 06:50:36 

P4jąk

Użytkownik

Posty: 102

Skąd: Częstochowa

Wiek: 30

No to lepiej to rozpoznaj, bo jeśli się okaże, że to początki bezsenności, to konsekwencje możesz mieć poważniejsze, niż Ci się wydaje. W każdym razie leczenie zaburzeń snu w jego początkowej fazie jest jeszcze całkiem łatwe. Później bywa coraz gorzej.
#2016-01-12 08:58:19 

Soldier

Użytkownik

Posty: 105

Skąd: Dąbrówno

Wiek: 34

Ok., wezmę sobie tę przestrogę do serca. Dziękuję za Wasze odpowiedzi. ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ