#2016-06-13 00:27:59 

Dudu

Użytkownik

Posty: 92

Skąd: Frombork

Wiek: 31

Mam już sądowy nakaz zapłaty i zastanawiam się co dalej. Co teraz powinienem zrobić, by w końcu odzyskać pieniądze, które wisi mi dłużnik?
#2016-06-13 02:24:34 

Mezo

Użytkownik

Posty: 87

Skąd: Antoniewo

Wiek: 40

Jak nakaz ma nadaną klauzulę wykonalności to idziesz do komornika i zlecasz mu wszczęcie egzekucji. Musisz przygotować odpowiedni wniosek, ale to akurat jest stosunkowo proste. Powinno dojść do windykacji należności, chyba że komornik stwierdzi że dłużnik nie ma z czego pokryć zobowiązania. Wtedy występujesz z wnioskiem o egzekucję z majątku dłużnika, przedstawiasz jakim majątkiem dłużnik dysponuje i komornik zaczyna podejmowac kolejne działania. Praktycznie każdy ma jakiś majątek i zwykle udaje się ściągnąć przynajmniej część długu.
#2016-06-13 04:57:15 

grubcio

Użytkownik

Posty: 66

Skąd: Nysa

Wiek: 19

Jeśli zastanawiasz się jak odzyskać kasę od dłużnika to najlepiej skonsultuj się z jakąś firmą, która specjalizuje się w odzyskiwaniu długów. A jak masz już tytuł wykonawczy to idziesz do komornika i on powinien zająć się resztą. W teorii odzyskasz cały dług wraz z odsetkami, poza tym dłużnik pokryje koszty postępowania sądowego i koszty komornicze, także jak przeszedłeś procedurę sądową to teraz masz już z górki.
#2016-06-13 07:41:53 

bakuś

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Sekocin

Wiek: 23

Tak jak pisali inni, idziesz z tytulem wykonawczym do komornika i on zajmuje się ściąaganiem długu. Choc w teori dług powinieneś odzyskać w jak najkrutszym czasie, w praktyce zwykle całość przeciąga się na dlugie miesiące lub nawet lata, bo dłużnicy starają się ukryć swoj majatek. Nie ma problemu jak dłuznikiem jest działająca firma, bo komornik wejdzie jej na konto i odzyska co twoje. Gożej jak dłużnikiem jest osoba prywatna, ktora nie ma pracy i nie ma majątku. Wtedy na odzyskanie kasy mozesz czekać latami.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015