#2016-07-27 00:54:50 

moniafonia

Użytkownik

Koleżanka wczoraj mówiła mi, że do filmowania w kościele są potrzebne jakieś papiery. jak to jest, prężcież takie filmowanie niczym się nie różni. O co chodzi przecież wiadomo, ze nikt nie będzie wchodził na ołtarz.
#2016-07-27 01:22:14 

P4jąk

Użytkownik

Tak niezbędne jest zaświadczenie Kurii o przebytym kursie wideofilmownia ceremonii kościelnych. Tutaj chodzi o to, żeby nie przeszkadzać w ceremonii. Oczywiście można powiedzieć, ze każdy człowiek zna te zasady, ale jak pokazuj doświadczenie jednak nie koniecznie i taki kurs jest niezbedny. Podobno księża sprawdzają czy kamerzysta i fotograf mają odpowiednie papiery.
#2016-07-27 03:52:23 

bibowska

Użytkownik

Zgdza się warszawscy filmowcy bardzo często są sprawdzani. Dlatego każdy z nich ma zawsze przy sobie komplet dokumentów by nie było wątpliwości. Nie wiem jak jest w innych miejscach, ale pewnie bardzo podobnie.
#2016-07-27 04:04:28 

mistrzowska

Użytkownik

Tak to prawda. Są bardzo restrykcyjne przepisy jeśli chodzi o nagrywanie ślubów w stolicy. Wszyscy kamerzyści i fotografowie warszawscy maja zrobione te kursy kościelne. I tak chodzi tu głównie o to by umieć się zachować, nie wchodzić na ołtarz i nie przeszkadzać w samej ceremonii. Te zasady musi znać każdy kamerzysta ślubny.
#2016-07-27 05:39:53 

pozytywniepozytywna

Użytkownik

Wszystko zależy od księdza. Jeśli jest w miarę normalny i się z nim wcześniej pogada to nie powinno być żadnego problemu. mój ślub filmował szwagier, całkowicie amatorsko i oczywiście nie miał żadnych papierów, ale my wcześniej porozmawialiśmy i wytłumaczyliśmy sytuację. Ksiądz tylko poprosił o zachowanie szacunku wobec mszy i tego co się będzie działo.
#2016-07-27 08:21:26 

Kwiczoł

Użytkownik

Profesjonalny filmowiec ma takie papiery. Mogę ci polecić Prolinestudio. Myślą o każdym aspekcie i z nimi nie będziesz musiała się martwić o takie błahostki. Możesz wcześniej zobaczyć filmy przez nich zrobione. Mają naprawdę bogate portfolio. Mi się bardzo spodobał ich styl. jednej strony z pomysłem, ale bez zbędnego kiczu. Super się oglądało.
#2016-07-27 11:15:58 

moniafonia

Użytkownik

dzięki, przyda się taki namiar. Szukałam kogoś konkretnego, kto będzie we wszystkim obeznany.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015