#2016-07-28 08:24:07 

Gołębiarka

Użytkownik

Cześć. Pracuję w firmie, która zajmuje się wytwarzaniem substancji niebezpiecznych z innych substancji niebezpiecznych. I się niedawno doweidziałam, że tam są potrzebne jakies karty charakterystyki. Ja o tym zielonego pojęcia, tylko w biurze siedzę i się papierkami zajmuje różnymi. Ale tak z ciekawości właśnie bym się chciała dowiedzieć co to jest i do czego to w ogóle komu jest potrzebne. Zapytać mi tam kogos głupio, bo wyjdę na jakąś ignorantkę, ale mnie to interesuje bardzo to stwierdziłam, że chociaż na forum tutaj zapytam i się dowiem ;)
#2016-07-28 09:57:19 

franko

Użytkownik

Witaj koleżanko. Karta charakterystyki to jest bardzo ważna rzecz. Zwłaszcza jak mówisz, że w firmie Twojej się pracownicy posługują takimi niebezpiecznymi substancjami to już w ogóle jest to konieczne. No ogólnie chodzi o to, że to taki dokument, w którym jest napisane co to za substancja, jaki jest skład, co się stanie jak na przykład ktoś się tym zatruje albo rozleje na podłogę. Czy jakieś opary się wytwarzają. No jak nazwa mówi jest to cała charakterystyka danej substancji. No i jeszcze w takiej karcie jest napisane co trzeba robić jak już dojdzie do skażenia. Ich wypisywaniem się zajmują profesjonalne firmy jak na przykład taka, którą można znaleźć na stronie properfekt-msds.pl/ A właśnie, jak wejdziesz na tą stronę, to zobaczysz jeszcze więcej informacji
#2016-07-28 12:47:10 

Gołębiarka

Użytkownik

No jestem pod wrażeniem, że chciało Ci się to wszystko wpisywać dla głupiej baby, która pyta o takie rzeczy. :D Dzięki!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015