#2016-09-19 00:38:47 

Soldier

Użytkownik

Siema, tak się zastanawiam co jest bardziej opłacalne brać samochód w leasing czy wynajmować długoterminowo. I pierwszym i w drugim przypadku ktoś inny jest własnością samochodu, ja tylko płacę. Przy leasingu samochód może później przejść na własność, ale słyszałem, zę jest pełno kosztów ukrytych. Wynajęty samochód nigdy nie będzie mój, ale płacę stała stawkę, bez względu na naprawy itp. Jak coś nawali albo będę miał wypadek po prostu podtswią mi drugie auto. I w sumie nie wiem, co lepsze.
#2016-09-19 02:53:20 

Mezo

Użytkownik

ja bym postawił na wypożyczalnie, tylko nie byle jaką, a taką jak tu osekrent.pl/oferta/wynajem-dlugoterminowy . Ważne w tym wypadku ejst to, ze jak masz działalność, a rozumiem że masz to możesz to doliczyć od kosztów uzyskania przychodów. Poza tym odpadają ci koszty utrzymania samochodu.
#2016-09-19 04:44:14 

pclover

Użytkownik

Nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, ale widziałem, że na wrocławskim lotnisku wynajmują samochody i mają całkiem fajne ceny. Jak dla firmy to chyba niedrogo, płaci się stały abonament miesięczny i z głowy, nie ma więcej problemów. Super opcja, też ją rozważam.
#2016-09-19 06:44:51 

grubcio

Użytkownik

Poszukaj w swoim mieście u mnie w Poznaniu tanich wypożyczalni samochodowych jest pełno. Nie wiem w sumie gdzie masz tę działalność, ale w każdym dużym mieście coś działa. Ja lubię wygodę i mnie ta opcja najbardziej pasuje, bo nie musze się o nic martwić ale to zależy od twoich priorytetów.
#2016-09-19 07:50:54 

mangofanka

Użytkownik

Powiem tak, leasing to jest masakra. Wzięłam auto w leasing bo myślałam, zę wyjdzie mi taniej i teraz żałuję. Za każdy mandat i każdy papier, który do nich przyjdzie, bo na nich jest zarejestrowany samochód muszę płacić jakieś kosmiczne opłaty, których oczywiście nie ma w umowie. Takżę leasing odradzam, bo cena jest nie wart nerwów i użerania się z bankiem, a na koniec zostanie mi stare już nic nie warte auto. Dlatego myślę, zę wynajem jest lepszy.
#2016-09-19 09:05:25 

Amela

Użytkownik

Nie znam się, ale się wypowiem, nigdy nie korzystałam z leasingu ani z wynajmu, ale intuicyjnie wynajem wydaje mi się lepszy. Pozdrawiam serdecznie ;)
#2016-09-19 09:30:04 

moniafonia

Użytkownik

Uwielbiam takie dyskusje.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015