#2017-03-29 23:07:18 

moniafonia

Użytkownik

Posty: 113

Skąd:

Wiek: 23

Pytanie numer jeden. Czy można dokonac podziału majątku bez rozwodu? Pytanie numer dwa. Czy znacie kogoś wartego polecenia, kto pomógłby załatwić formalności z podziałem majątku. Tak żeby wsyztsko było udokumentowane i legalne?
#2017-03-29 23:36:55 

P4jąk

Użytkownik

Posty: 120

Skąd: Częstochowa

Wiek: 30

Żeby podzielic majątek bez rozwodu potrzebny jest tzw. wazny powód. Na przykład jeden z małżonków trwoni majątek albo uchyla się pomnażania majątku wspólnego. Najczesciej takich podziałów dokonuje się jednak wtedy, gdy nastąpił rozkałd pozycia małżeńskiego.
#2017-03-30 02:21:59 

moniafonia

Użytkownik

Posty: 113

Skąd:

Wiek: 23

A jak mąż jest hazardzistą i zaciąga pożyczki? Chyba to się da podciągnąć pod trwonienie majatku.
#2017-03-30 03:05:58 

Kwiczoł

Użytkownik

Posty: 103

Skąd:

Wiek: 21

Jak najbardziej. Zresztą jak najszybciej powinna Pani załatwić formalności, zanim stracicie cały majątek, a to się nieuchronnie stanie, gdy zaczną zgłaszać się komornicy. Może Pani zajrzeć sobie na tę stronę http://www.adwokacirozwodowi.pl/podzial-majatku/. Tam jest sporo informacji o tym, czym zajmuje się adwokat z Wrocławia przy podziale majątku. Są to takie kwestie formalne związane z przygotowaniem dokumentów, ale też pośrednictwo w negocjacjach czy reprezentacja przed sądem.
#2017-03-30 04:52:33 

moniafonia

Użytkownik

Posty: 113

Skąd:

Wiek: 23

Mąż zgadza się na podział majątku, bo wie że ma problem. Tylko chcę to załatwić formalnie, stąd moje pytanie o adwokata.
#2017-03-30 07:06:15 

bibowska

Użytkownik

Posty: 76

Skąd: NY

Wiek: 35

Mozesz sprobowac w Kancelarii Pawła Borowskiego na ul. Krupniczej. On specjalizuje sie w sprawach rodzinnych, rozwodowych, alimentacyjnych, o podzial majatku czy opieke nad dziecmi.
#2017-03-30 07:58:19 

mistrzowska

Użytkownik

Posty: 74

Skąd: Kielce

Wiek: 36

Niech Pani załatwi to jak najszybciej, bo mąż pozaciąga długow i to Pani bedzie musiała je spłacać. Ja czekałam i o mało nie straciłam mieszkania, ale dlugi męża będę chyba spłacała do końca zycia.
#2017-03-30 09:00:34 

moniafonia

Użytkownik

Posty: 113

Skąd:

Wiek: 23

Też się tego boję, dlatego chciałabym załatwić formalności jak najszybciej się da. A ile mniej więcej czasu potrzeba na załatwienie wszystkich formalności?
#2017-03-30 09:16:48 

Kwiczoł

Użytkownik

Posty: 103

Skąd:

Wiek: 21

Jeśli mąz nie będzie robił problemów to raczej szybko. Proszę porozmawiać z jakimś adwokatem i on już Panią dalej pokieruje. Tylko tak jak pisałem. Warto się spieszyć. Zwłoka działa na Pani niekorzyść.
DODAJ ODPOWIEDŹ