#2017-05-10 22:28:48 

Kwiczoł

Użytkownik

Witajcie. Mam dosyć delikatną sprawę. Chodzi bowiem o mój rozwód z żoną. Niestety od dłuższego czasu nam się nie układa i chciałbym wkrótce wystąpić o rozwód. Podejrzewam, że to będzie dla niej szokiem, jednak nie widzę innego wyjścia. Macie jakieś doświadczenie w tej kwe-stii? Chętnie dowiem się, jak się przygotować.
#2017-05-11 00:52:34 

pozytywniepozytywna

Użytkownik

To rzeczywiście bardzo przykra sprawa, ale doskonale Cię rozumiem, bo też jestem po rozwodzie. Generalnie wszystko zależy od sytuacji. U mnie rozwód był bardzo trudny, bo z orzekaniem winy męża. Jeśli zdecydujecie się na rozwód bez orzekania o winie, to może to być prostsze.
#2017-05-11 03:34:27 

Soldier

Użytkownik

Generalnie, jeśli masz jakieś wątpliwości, to możesz zgłosić się o poradę do adwokata. Możesz też poczytać sobie na stronie: http://www.wojtalik.com.pl/sprawy-cywilne-i-rodzinne/rozwody.html masz dokładnie opisane, co musi być spełnione i o, co sąd może pytać. To nigdy nie są proste sprawy, szczególnie jeśli małżonkowie nie umieją dojść do porozumienia.
#2017-05-11 04:09:33 

Kwiczoł

Użytkownik

Coś mi się wydaje, że moja żona może robić poważne problemy. Chociaż wszystkie warunki zostały spełnione, czyli zerwana więź duchowa, cielesna i materialna, to wiem, że ona tak łatwo nie zgodzi się na rozwód.
#2017-05-11 06:46:17 

pozytywniepozytywna

Użytkownik

Ja korzystałam z usług adwokata, bo wiedziałam, że w ten sposób będzie dużo prościej. Kancelaria: http://www.wojtalik.com.pl/ mieści się w Zabrzu na placu warszawskim, więc zawsze można udać się i zasięgnąć opinii. Warto być przygotowanym do rozprawy sądowej.
#2017-05-11 07:29:35 

mangofanka

Użytkownik

Taki rozwód to musi być bardzo przykra sprawa. W końcu przed obcymi ludźmi w sądzie trzeba opowiadać o swoich prywatnych sprawach. A ja wiadomo nie zawsze wszystko przebiega prosto. Mam nadzieję, że uda Ci się dostać rozwód i będziesz miał wszystko szybko za sobą.
#2017-05-11 09:31:43 

Kwiczoł

Użytkownik

Pozostaje jeszcze kwestia opieki nad dziećmi i podziału majątku – wydaje mi się, że to może być w tym wszystkim najtrudniejsze. Mam nadzieję, że jeśli trafię na dobrego adwokata to pomoże mi to szybko i w miarę prosty sposób załatwić.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015